Free cookie consent management tool by TermsFeed

Jak vyčistit troubu?

“Čištění trouby” - pouhá dvě slůvka v nás dokážou vzbudit až hororové napětí a nebetyčnou prokrastinaci. Není se čemu divit. Je to práce zdlouhavá, únavná, nevděčná a...potřebná. Takže si můžete přečíst pár typů, jak si se špínou poradit sami nebo si jednoduše objednejte naši úklidovou firmu :-).

Dobré jídlo máme rádi všichni, zde není třeba žádných argumentů. Neradi už se ale díváme do trouby, kde se nám mastnota a drobečky spálené na prach se postupně zapékají na dně. Nemluvě o hnědých kapičkách, pokrývajících stěny a strop. 

 

Dnešní, nejnovější trouby jsou chytré. Velice chytré. Stačí zmáčknout pár tlačítek, trouba se rozehřeje na rozmezí někde mezi 300 - 2000 stupňů Celsia a nečistoty se doslova rozpadnou. Po vychladnutí je pak stačí setřít vlhkým hadříkem. Nejsme zde ale proto, abychom dělali reklamu na nové trouby. Věříme, že i se starším modelem můžete být naprosto spokojeni. Zbývá jediná otázka - jak si co nejvíce usnadnit čištění? 

 

Nejlepší je mýt troubu po každém pečení, kdy je její povrch ještě teplý a mastnota neměla šanci se připéct. Ale ruku na srdce, kdo z nás na to má čas a energii? Pak tu máme samozřejmě “babské rady,” jako jsou jedlá soda a ocet - jsou levné a funkční, vyžadují jen trochu času. 

Z jedlé sody je třeba vytvořit pastu tím, že ji smícháte s vodou. Naneste ji na teplou (ne horkou!) plochu trouby, vynechejte topná tělesa a ventilátor. Tuto pastu můžete nechat působit přes noc, nejlépe dvanáct hodin. Ráno ji vystříkejte octem v rozprašovači. Směs začne pěnit a poté ji setřete vlhkým hadříkem nebo houbičkou.  

 

Pokud jste ale nadšení kuchaři s odporem k úklidu, s jedlou sodou ani octem už si nevystačíte. Jako firma, která se věnuje úklidům profesionálně, jsme potřebovali najít řešení, které je důkladné a zároveň rychlé. Z velké části nám pomáhá chemie od Alfa Classic - jejich Care aktivní pěna (https://www.uklizenoshop.cz/care-aktivni-pena-premium-800-ml-se-zpenovacem-odmastovaci-prostredek) je v tomto směru nepřekonatelná. 


A jak jsme se přesvědčili nejen u domácích úklidů, ale i u čištění aut, nejlepším pomocníkem je nám pára. Rozpouští, čistí, dezinfikuje. My si pomáháme parními přístroji, díky kterým je čištění rychlé a nenáročné. Pokud takovou možnost ale nemáte, lze si poradit i “po domácku.” Stačí zapékací miska, v ní horká voda a citronová šťáva. Vložte ji do trouby, zapněte na 160 stupňů a nechte vodu odpařovat zhruba čtvrt hodiny. Po vypnutí trouby ji hned neotvírejte - pára bude uvnitř pracovat a rozpouštět nečistoty. Teprve až trouba zcela vychladne, misku vyndáme a troubu setřeme. A máme hotovo! Ani to nebolelo.

Žijeme v době, kde všichni oceníme trochu více čistoty ve svých životech. Začíná to mytím rukou, pokračuje čistou domácností a automobilem. V některém z dalších článků se zaměříme na to, jak vyčistit koberec.

Více si můžete přečíst v kategorii: parní čištění

jak vycistit troubu?

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

NAŠI KLIENTI